“Ahi Evran Yılı” Kurumsal Kimlik Kılavuzu Yayınlandı

07 Haziran 2021

Anadolu’da Ahilik teşkilatının kurucusu, çok yönlü ilim ve fikir insanı Ahi Evran’ın doğumunun 850. yılı olan 2021 yılı, UNESCO tarafından anma ve kutlama yıl dönümleri arasına alınmş olup 2021/4 nolu Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile 2021 yılının Ahî Evran yılı olarak kutlanması kararlaştırılmıştır. Genelgede 2021 yılı boyunca gerçekleştirilecek etkinliklerin koordinasyonunun Bakanlığımızca yürütüleceği ve etkinliklere ilişkin logo, afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri belge ve görsel dokümanlar belirlenecek kurumsal kimliğe uygun şekilde kullanılacağı ifade edilmiştir.
 
Bu amaçla “Ahi Evran Yılı” kurumsal kimlik kılavuzu ve içinde yer alan logo; Ahi Evran’ının ilmi ve manevi şahsiyeti ile Ahilik öğretileri dikkate alınarak büyük bir titizlikle hazırlanmıştır. Kurumsal kimlik kılavuzunun oluşturulması ile yıl boyunca düzenlenecek etkinliklere ilişkin afiş, duyuru, davetiye, ilan ve benzeri dokümanların etkili ve tutarlı şekilde yansıtılmasını sağlayacaktır.
 
Kılavuzda başlıca; logo tasarımı, logoların farklı alanlarda kullanımı, kurum kimliğini oluşturan öğelerde yazı karakteri, kurum renklerinin doğru uygulanması, örnek dosya, antetli kâğıt, zarf, kartvizit tasarımı vb. gibi çalışmalar yer almaktadır.
 
“Ahi Evran Yılı” Kurumsal Kimlik Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...