Pazarcı Esnafı Eğitimlerinin Beşincisi Bursa’da Gerçekleştirildi

20 Ocak 2020

Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Koopaeratifçilik Genel Müdürlüğünce yürütülen Pazarcı Esnafı Eğitimlerinin beşincisi 16 Ocak 2020 Perşembe günü Bursa ilinde düzenlendi.

Bursa’da düzenlenen Pazarcı Esnafı Eğitim Toplantısına Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin ERKAN’ın  yanı sıra Sebzeciler, Meyveciler ve Seyyar Pazarcılar Federasyonu Başkanı Ali KARACA, Bursa Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Arif TAK, Bursa Seyyar Pazarcılar Esnaf Odası Başkanı Ahmet Refik AKSU ve iki yüzün üzerinde pazarcı esnafı katılım sağladı.

Esnafın Sorunlarını Takip Ediyoruz
Esnaf Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürü Necmettin Erkan gerçekleştirdiği açılış konuşmasında Bakanlık olarak pazarcı esnafına yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsetti. Genel Müdür Erkan pazarcı esnafının kendileri için ayrı bir yeri olduğunu ifade ederek, pazarcı esnafının sorunlarını adım adım takip ettiklerini dile getirdi. Genel Müdür Erkan konuşmasında şunları kaydetti: “Cumhurbaşkanımızla yaptığımız ilk toplantıda sizlerin sorunlarını kendilerine ilettik. 8 üniversite ile esnafların sorunlarını çözmek adına çalışmalar gerçekleştirdik. Yurtdışındaki örnekleri inceledik. Oda başkanları bu çalışmalarda bizlerin adeta çalışma arkadaşları oldu. Meselelerimizi bir araya gelerek konuşabilmek önemlidir. Eksiklerimizi görmemizi sağlar, bizi daha iyi noktalara taşır.”

Vergilendirme, E-Ticaret ve Müşteri İlişkileri Başlıklarında Bilgilendirme
Programda Ticaret Bakanlığı ve Hazine ve Maliye Bakanlığı Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı temsilcileri pazarcıları ilgilendiren Hal Yasası, Pazar Yerleri Hakkında Yönetmelik, Vergilendirme ve E-ticaret konularında bilgilendirme yaparak, katılımcılardan gelen soruları yanıtladı.  Toplantının son bölümünde ise eğitici-yazar Burak Yilmaz pazarcı esnafına müşteri ilişkileri, stres ve öfke yönetimi konulu bir seminer gerçekleştirdi.