Ahiname Dergisi 8. Sayı

13 Temmuz 2020

Ahilik kültürünün yaşatılması bilinciyle Ticaret Bakanlığı Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan Ahiname dergisinin sekizinci sayısı yayımlandı.

Ahiliğin tanıtılması, Ahilik değerleri konusunda farkındalık uyandırılması, ticaret erbabına yönelik atılan adımlar konusunda okuyucuların bilgilendirilmesi hususunda önemli bir kaynak haline gelen Ahiname Dergisi’nin bu sayısında, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ve Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’la yapılan röportajlar yer almaktadır.  Aralık ayının başında gerçekleştirilen; kooperatifler, kamu kurumları, tüketiciler ve çeşitli sektörlerden birçok paydaşın kooperatifçiliğin geliştirilmesi amacıyla bir araya geldiği Türkiye Kooperatifçilik Fuarı’na bu sayıda geniş yer verilmiştir.
 
Her sayıda olduğu gibi Esnaf, Sanatkârlar ve Kooperatifçilik Genel Müdürlüğünün proje ve çalışmalarına yönelik gelişmelerin ilgililerin istifadesine sunulduğu sekizinci sayıda; Bakanlığımız çalışanları ile Ahilik konusunda yetkin akademisyenler tarafından hazırlanan makaleler de bu sayıda yer almaktadır. Tarih, Kültür ve Sanat bölümünde ise Selçuklu döneminden itibaren güçlü bir Ahi yapılanmasının olduğu, eşsiz doğası, tarihteki önemli yeri ve Milli Mücadele kahramanlarıyla Kastamonu şehrine geniş yer verilmiştir.

Ahiname dergisinin sekizinci sayısını indirmek için tıklayınız.