TÜRKİYE GENELİ KOOPERATİFÇİLİK KONULU RESİM YARIŞMASI SONUÇLANDI

29 Kasım 2019

Temelinde ortaklaşa üretim, dayanışma ve eşitlik değerleri yer alan kooperatifler, değişen dünya koşullarında sürdürebilir kalkınmanın başlıca seçeneği konumundadır.  Gelirin adil paylaşılması, yoksulluğun ve bölgesel gelişmişlik farklarının azaltılması ve toplumsal kalkınmanın sağlanması için kooperatiflerin ekonomideki etkinliklerinin artırılması gerekmektedir.

Bu kapsamda, eğitim çağındaki çocuklarımızı ve gençlerimizi kooperatifçilik konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Bakanlığımızca düzenlenmiş olan Kooperatifçilik Konulu Resim Yarışması sonuçlanmıştır.

Resim Yarışması Şartnamesinde yer alan hususlar dikkate alınarak illerimizden gelen resimler Seçici Kurul Üyeleri tarafından titizlikle incelenmiştir. Yapılan seçici kurul toplantısında dereceye giren öğrenciler belirlenmiş olup; Türkiye genelinde dereceye giren öğrencilere ödülleri Türkiye Kooperatifler Fuarı Açılış Töreninde takdim edilecektir.

Bu vesile ile gelecek nesillerimizin emaneti siz çocukların, resim yarışmamıza katılımından dolayı teşekkür eder, eğitim hayatınız boyunca başarılar dileriz.

Sıralama Olmaksızın Türkiye Genelinde Dereceye Giren Öğrenciler:
 
Nisa Nur AVCI                       Rize
Rana KÜÇÜK                        İstanbul
Kevser Elçin ERSOY             Sakarya
Ahmet Tuna AY                     İstanbul

Tablo: İl Bazında Dereceye Giren Öğrenciler:
 

ADANA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Ülkü ORHUNBİLGE Kasım Sacide Ener Ortaokulu
2. İlkay YAVAN Kasım Sacide Ener Ortaokulu
3. Gülbahar ERSOY Kasım Sacide Ener Ortaokulu
ADIYAMAN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Suudenaz KURTULUŞ 1 Aralık Ortaokulu
2. Muhammet ÇELİK Şehit Cem Özgül Ortaokulu
3. Berivan Sultan ASLAN Şehit Cem Özgül Ortaokulu
AFYONKARAHİSAR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Ayşenur KELEŞ Özel Sandıklı Mektebim Okulları Ortaokulu
2. İrem YÜZBAŞIOĞLU Dumlupınar Bilim ve Sanat Merkezi
3. İrem YEŞİLÇAYIR Hacı Ahmet Özsoy Ortaokulu
AĞRI
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Damla BAYRAM Osmangazi Ortaokulu
2. İrem KARAASLAN Osmangazi Ortaokulu
3. Sümeyra DURSUN Osmangazi Ortaokulu
AKSARAY
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Kamil KARABAY Hasandağı Ortaokulu
2. Aleyna ABAY Aksaray 125. Yıl Ortaokulu
3. Reyyan TURAL Yenisen Koleji
AMASYA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Çağdaş GÖLGE Amasya Şehit Ferhat Ünelli Bilim ve Sanat Merkezi
2. Cemile Özlem DEMİR Gazi Ortaokulu
3. Ömer Efe ÇAĞLAR Çelebi Mehmet Ortaokulu
ANKARA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Gülçin ÜNAL Şehit Hakan Kabil Ortaokulu
2. M. Murat ÖZBEN Öğretmen Kubilay Ortaokulu
3. Ayşenur YOLERİ Öğretmen Kubilay Ortaokulu
ANTALYA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Selin AKER TED Antalya Koleji
2. Sude HARPUT Melehat Faraçlar Ortaokulu
3. Derin TURGUT TED Antalya Koleji
ARDAHAN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Semiha Gülşen ÇİMEN Ardahan Cemal ve Zekiye Vatan Ortaokulu
2. Fatma Ebrar TUNA Ardahan Cemal ve Zekiye Vatan Ortaokulu
3. Selinay ÇELİK Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu
ARTVİN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Hazal ULUKÖY Artvin Valiliği Gazi Ortaokulu
2. Ege DEDE Artvin Valiliği Gazi Ortaokulu
AYDIN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. İlknur KOCABIYIK 75. Yıl Vali Muharrem Göktayoğlu Ortaokulu
2. Sudenaz GÜMÜŞ Erbeyli Ortaokulu
3. Defne BAYRAM
Alya KAYA
İstek Kuşadası Ortaokulu
Aydın Başak Ortaokulu
BALIKESİR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Melike ALAGÖZ Ali Hikmet Paşa Ortaokulu
2. Sudenur GÜMÜŞKUYU Kuvayı Milliye Ortaokulu
3. Aslı Ece YILMAZ Balıkesir Bahçeşehir Koleji
BARTIN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Çağatay AKÇA TOKİ Ortaokulu
2. Berfin YEMEZ TOKİ Ortaokulu
3. Utku ÜNAL TOKİ Ortaokulu
BATMAN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Simay AKTEPE Batman Sınav Koleji
BİNGÖL
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Cuma BULUT Vali Güner Orbay Ortaokulu
2. Pınar GÖREN Vali Güner Orbay Ortaokulu
BOLU
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Buse UNAN Milli Egemenlik Ortaokulu
2. Sude Naz TOK Milli Egemenlik Ortaokulu
3. Rumeysa DÜZGÜN Milli Egemenlik Ortaokulu
BURDUR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Elif ERKAN Özel Bahçeşehir Koleji Ortaokulu
BURSA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Zeynep Ceren CENGİZ Halil İnalcık Bilsem
2. Burak YEYİN Başöğretmen Ortaokulu
3. Zeynep ALADAĞ Sınav Koleji Demirci Kampüsü
ÇANAKKALE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Umut AYDIN Hamdibey Ortaokulu
2. Ayşe TURGUT Biga İmam Hatip Ortaokulu
3. Aleyna ŞEVİK Yeniceköy Ortaokulu
ÇORUM
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Nisa BENZEŞ Süheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu
2. Yiğit Ozan AYHANIM Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu
3. Ayşe YUMLU Suheybi Rumi İmam Hatip Ortaokulu
DÜZCE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Eslem DANIŞ Düzce İsmet Paşa Ortaokulu
EDİRNE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Kamil Kerem GÜRBÜZ Şehit Üstteğmen Efkan Yıldırım Ortaokulu
2. Büşra Naz YİĞİTER Özel Edirne Bahçeşehir Ortaokulu
3. İlayda ASLAN Özel Aden Ortaokulu
ELAZIĞ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Dilara ARSLAN Mehmet Mihri Akıncı Ortaokulu
ERZİNCAN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Hayrunnisa YUMUK Türk Telekom Binali Yıldırım Ortaokulu
2. Kübra BEDİR Vali Metin İlyas Aksoy Ortaokulu
ERZURUM
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Gülçin KÖK 23 Nisan Ortaokulu
2. Kardelen URHAN İbrahim Polat Ortaokulu
3. İrem AKIN 23 Nisan Ortaokulu
ESKİŞEHİR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Emine ŞAHİN Sarıcakaya Ortaokulu
2. Kübra Nur POLAT Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu
3. Nisanur SARAÇOĞLU Sarıcakaya İmam Hatip Ortaokulu
GAZİANTEP
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Emine Sude ÇAKICI Ülker Kepkep Ortaokulu
GİRESUN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Rüya ADIGÜZEL Cumhuriyet Ortaokulu
GÜMÜŞHANE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Edanur AYYILDIZ Gazi Paşa Ortaokulu
2. Hüseyin Tuna ŞENTÜRK Merkez Atatürk Ortaokulu
HAKKÂRİ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Jindar NOYAN Atatürk Ortaokulu
2. Emine MİYAN Atatürk Ortaokulu
3. Yeliz DENİZ Emir Şaban İmam Hatip Ortaokulu
HATAY
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Nisa Gül GÜLLAÇ Vali Utku Acun Ortaokulu
2. Hasan Berat TUNCAY Vali Utku Acun Ortaokulu
3. Gülsen TAŞTEKİN Yunus Emre Ortaokulu
IĞDIR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Eyüp Ahmet ŞENTÜRK Iğdır Hazar Koleji
ISPARTA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Gökçe Beren ŞEN ŞPUK Bilim ve Sanat Merkezi
2. Ziynet FAİZİ Yaşar Ulucan İmam Hatip Ortaokulu
3. Sadık Çağan ERDEM Şehir Erhan Çakmak Ortaokulu
İSTANBUL
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Rana KÜÇÜK
Ahmet Tuna AY
Kartal Bilim ve Sanat Merkezi Cent Koleji
2. Sudenur MADENCİ
 
Eylül TÜFEKSEVER
Pendik Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu
Üsküdar Sınav Koleji
3. Beyza ÇELİKBİLEK
Elif KOÇ
Özel Mürüvvet Evyap Okulları
Necip Fazıl Kısakürek Ortaokulu
İZMİR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Elif Beren ÇALĞICI
Gözde ÖZAY
Güzelyalı Ortaokulu
TAKEV Özel Ortaokulu
2. Aymeriç TÜRKYENER
Defne ÇAKIROĞLU
İYTEV Yücel Tonguç Ortaokulu
Güzelbahçe Bahçeşehir Koleji
3. Aysel Nur AKAR
 
Nehir ÖZBAY
Öğretmenler ve Şeker Mevhibe Ortaokulu
Narlıdere Özel TAKEV Ortaokulu
KAHRAMANMARAŞ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Fatma Kevser AKSEN Akçakoyunlu Ortaokulu
2. Kifayet Ela DİPÇİK Akçakoyunlu Ortaokulu
3. Nisanur BOLAT
Abdullah ELCUK
Akçakoyunlu Ortaokulu
Akçakoyunlu Ortaokulu
KARS
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Zilan TİKİCİERİ Mihrali Bey Ortaokulu
KASTAMONU
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Seçil KOCABAŞ Şehit Ersin Yenel Ortaokulu
2. Melek ARSLAN Şehit Ersin Yenel Ortaokulu
3. Beyza AKKAŞ Şehit Ersin Yenel Ortaokulu
KAYSERİ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Irmak ÇETİN Fatin Rüştü Zorlu Ortaokulu
2. Kemal Deniz DALKIÇ Fatma Mustafa Hasçalık Ortaokulu
3. Ayşe Ecrin YILDIZ Kadir Has Ortaokulu
KIRIKKALE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Merve İNCE Şehit Erdem Mut Ortaokulu
2. Nailhan ERSAN Şehit Erdem Mut Ortaokulu
3. İclal MUTLU Şehitler Ortaokulu
KIRKLARELİ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Dilşad AKINCIOĞLU Fahri Kasapoğlu Ortaokulu
2. Ecrin Nur TEKEL Kırklareli Bilim ve Sanat Merkezi
KIRŞEHİR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Gülşen KARACA Yusuf Demir Bilim Sanat Merkezi
2. Mejgin HAJ HUSSİN Yüceer Ortaokulu
3. Zeynep Ece BAŞAR Cacabey Ortaokulu
KOCAELİ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Belinay KANDEMİR
Ferat Çınar YILMAZ
Mevlana Ortaokulu
Özel Yeşilvadi Ortaokulu
2. Sudenaz KARA Çenesuyu Ortaokulu
3. Alime Melisa OSMANOĞLU Çenesuyu Ortaokulu
KONYA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Ravzanur ATICI İsmail Adile Avcan İmam Hatip Ortaokulu
2. Rabia Nur AYDOĞDU İsmail Adile Avcan İmam Hatip Ortaokulu
3. Dila ŞENTÜRK
Sevim GÖKSU
Özel Gençlik Ortaokulu
İsmail Adile Avcan İmam Hatip Ortaokulu
KÜTAHYA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Salih Arda ERDEN Mehmet Akif İnan Ortaokulu
MALATYA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Şeyma ÇERİ Biruni Ortaokulu
2. Müberra ÇELEBİ Doğanşehir Atatürk Ortaokulu
3. Mihrişah ARPACI Doğanşehir Atatürk Ortaokulu
MANİSA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Ayşegül KÖSE İsmail Hakkı Gelenbevi İmam Hatip Ortaokulu
2. Cennetsu KOS Mustafa Beşikçioğlu Ortaokulu
3. Eren Kaan ÖZTÜRK Mustafa Beşikçioğlu Ortaokulu
MARDİN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Hiv Banu ALTUN Sürgücü Ortaokulu
2. Sevda GEZGİNCİ Mardin Savur Pınardere Ortaokulu
MERSİN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Emine EFRENK Cumhuriyet Ortaokulu
2. Irmak DURDU Viranşehir 75. Yıl Ortaokulu
3. Gülizar YILDIZ Yeşil Çimen Kanuni Ortaokulu
MUĞLA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Nazike EKİZ Çiftlik Ali Rıza Köse Ortaokulu
MUŞ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Hazal Mina ŞEN Muş Bilim Sanat Merkezi
2. Emirhan KOÇLARDAN Muş Bilim ve Sanat Merkezi
NEVŞEHİR
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Nida DERİN Ürgüp Şehit Polis Fevzi Başaran Ortaokulu
2. Beren ZENGİN Hacı Ahmet TOKSÖZ Ortaokulu
3. İpek AKKAYA Nevşehir Halil İncekara Bilim ve Sanat Merkezi
NİĞDE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Nehir Gökçen DEMİRAY Niğde ODTÜ Koleji
2. Nehir BAL Niğde ODTÜ Koleji
ORDU
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Ceren AKYOL Büyükşehir Bel. Ordu Fen ve Sosyal Bilimler Proje İmam Hatip Ortaokulu
2. Melek YAŞAR Dr. M. Hilmi GÜLER Bilim ve Sanat Merkezi
OSMANİYE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Sueda Zülal YALÇINER Şehit Bekir Evren İmam Hatip Ortaokulu
2. Elif Sena DOĞAN Şehit Bekir Evren İMAM Hatip Ortaokulu
3. Hayriye Elif ABDİL Şehit Bekir Evren İMAM Hatip Ortaokulu
RİZE
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Nisanur AVCI
Elvin Asel ŞENKAYA
Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi
Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi
2. Hümeyra ÇOLAK
Nazlıhan TURHAN
Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi
Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi
3. Eylül ALACA
Ecrin Nil AKYÜZ
Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi
Fatma Nuri Erkan Bilim ve Sanat Merkezi
SAKARYA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Kevser Elçin ERSOY Zübeyde Hanım Ortaokulu
2. Tülin ÖZSOY Zübeyde Hanım Ortaokulu
3. Cemre Su KUŞAN
Zeynep Serra ÖZCAN
Aydın Gürdamar Ortaokulu
Aydın Gürdamar Ortaokulu
SAMSUN
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Zeynep BÜLBÜL Fatih Ortaokulu
2. Hayriye AYTAÇ Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu
3. Sümeyye TEKİN
Beyza YILMAZ
Tevfik İleri İmam Hatip Ortaokulu
Özel Bafra Gençlik Koleji Ortaokulu
ŞANLIURFA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. İbrahim Halil YILMAZ Günece Ortaokulu
SİİRT
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Züleyha TURHAN 14 Eylül Ortaokulu
2. Nazlıcan BATUR 14 Eylül Ortaokulu
3. Zeynep BEYAN
Asiye YILDIRIM
14 Eylül Ortaokulu
14 Eylül Ortaokulu
SİVAS
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Nisanur TÜTÜNCÜ Koyunhisar İmam Hatip Ortaokulu
2. Alihan ATALAY Şehit Hasan Şubaşı Kürkçüyurt Ortaokulu
3. Esmanur GÜLLE Behrampaşa Ortaokulu
ŞIRNAK
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Zehra BAŞBAŞ İsmail Ebul-iz Ortaokulu
TEKİRDAĞ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Alya Su ERTAFLAN Özel Çerkezköy Gülerçin Ortaokulu
2. Mehmet Sefa BULUT Metin Seçkin Ortaokulu
TRABZON
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Alperen YILMAZ Özel Öncü Karadeniz Ortaokulu
2. Ecrin Nisa SİVRİKAYA Söğütlü Ortaokulu
3. Elif Naz BULAN
Sudenas ALPAYDIN
Şalpazarı Atatürk Ortaokulu
Söğütlü Ortaokulu
TUNCELİ
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Ela ŞAHİN Şehit Nedip Cengiz Ortaokulu
UŞAK
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Fatih KÖSEM Uşak Bilsem
2. Meral KOTAN Halit Ziya Uşaklıgil Ortaokulu
3. Yılmaz KARAİN Uşak Borsa İstanbul Ortaokulu
YALOVA
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Ayşe GÜLYEŞİL Diriliş İmam Hatip Ortaokulu
2. Elif Sude BİRDAL Şehit Ömer Halisdemir Ortaokulu
ZONGULDAK
DERECESİ ADI-SOYADI OKULU
1. Feyzanur ESERLİ Özel Çaycuma Koleji
2. Nisa Nur ÇELİK İbrahim Fikri Anıl Ortaokulu



 
RESİM GÖNDERMEYEN VEYA DEĞERLENDİRMEDE DERECE VERİLMEYEN İLLER
ÇANKIRI
KİLİS
VAN
BAYBURT
BİLECİK
BİTLİS
DENİZLİ
DİYARBAKIR
KARABÜK
KARAMAN
SİNOP
TOKAT
YOZGAT